The hot ticket on Monday night was to be found on N. Powell Parkway, apparently, as the Anna High School Athletic Banquet was a sell-out with people making their way to the ticket table only to find out that there were no more to be had.

The banquet is sponsored by the Anna Athletic Booster Club and honors all athletes from Anna High School with dinner, honors and recognition of achievements. Special awards are presented by coaches and winners’ names go on plaques to remain at the high school. Scholarship winners are also announced at the end of the night, with special booster club and memorial scholarships presented to deserving student-athletes.

Following is a complete list of award winners and scholarship recipients:

Volleyball

MVP – Skylar Van Norman

Pack Pride Award – Ashly Pingsterhaus

Offensive Player of the Year – Reigny Jeffrey

Defensive Player of the Year – Mikaela Gililland

Football

MVP – Isaac Armijo

Defensive MVP – Antonio Barragan

Offensive MVP – Gage Scribner

Pack Pride Award – Ty Slaughter and Matt Kinerd

Girls Cross Country

Most Valuable Runner – Courtnie Hughes

Pack Pride Award – Raye Moran

Boys Cross Country

Most Valuable Runner – Mason Massingill

Pack Pride Award – Lawson Williams

Student Trainers

Most Valuable Trainer – Mikayla Nicks

Girls Basketball

Coyote Award – Brenda DeSantiago

Offensive MVP – Hannah Heath

Defensive MVP – Mikaela Gililland

Boys Basketball

Coyote Award – De’von Matthews-Jordan

Offensive MVP – Keamoni Mattocks

Defensive MVP – Tela Short

JV MVP – Donald Maloid

JV2 MVP – Emmonte Davis

Girls Soccer

Breakout Player of the Year – Lauren Schlicht

Defensive MVP – Addison Goudy

Purple Boot Award – Liz Spivey

Boys Soccer

Breakout Player of the Year – Carlos Garrido

Defensive MVP – Javier Flores

Purple Boot Award – Carlos Garrido

Girls Powerlifting

Fighting Coyote Award – Katie Kemp

Most Valuable Lifter – Vail Springer

Boys Powerlifting

Most Valuable Lifter – Ty Slaughter

Girls Tennis

Fighting Coyote Award – Brenda DeSantiago

MVP – Ashly Pingsterhaus & Madeleine Gillespie

Boys Tennis

Fighting Coyote Award – Mason Massingill

MVP – Rowdy Lairson

Girls Golf

Fighting Coyote Award – Haley Henderson

MVP – Baylee Janak

Boys Golf

MVP – Dylan Fortner

Softball

Fighting Coyote Award – Reigny Jeffrey

Offensive MVP – Hannah Howell

Defensive MVP – Bailey Prince

Baseball

Fighting Coyote Award – Dustin Duer

Offensive MVP – Gage Scribner

Defensive MVP – Braydon Houston & Matt LaGrone

Girls Track

MVP – Courtnie Hughes & Raye Moran

Pack Pride Award – Tamaya Tutson

Boys Track

MVP – Elijah Smith

Fighting Coyote Award – Malik Mason

Scholarship Winners

Walters/Adams Youth Scholarship – Jaci Jo Richardson & Chase Henson

AABC Scholarship ($500) – Reigny Jeffrey & Chase Henson

AABC Scholarship ($1,000) – Jaci Jo Richardson & Ty Slaughter

Connie Elliott Giving Heart Award – Autumn Spaeth

Rex Grandstaff Coyote Spirit Award – Ashly Pingsterhaus